מיתוסים באיפור

הנקבוביות מתחלקות לשלושה חלקים: בלוטות זיעה, בלוטות שומן ונקבוביות חמצן. המייק אפ מכסה את הנקבוביות אך לא סותם אותן. המייק אפ דווקא עוזר להגן על העור באוויר העירוני שאנו נושמים, בעיקר על נקבוביות החמצן. למרות זאת, מומלץ להוריד את המייק אפ לפני השינה ולתת לעור לנשום מעצמו.

התשובה מתחלקת לשתיים: נכון שצבעים כהים יצרי אשליה של הקטנה ואכן הדבר גם באיפור העיניים. למרות זאת, עיפרון שחור מדגיש את העין ונותן לה יותר תשומת לב במראה הכולל של האיפור ולכן לא כדאי לכן לוותר עליו כל כך בקלות.

הפודרה סופחת את הלחות מהמייק אפ ובכך עוזרת לקבע אותו שלא ייזל על הפנים. בפודרה ישנו חומר הנקרא טיטניום דיאקסייד ( מונע חמצון ) הגורם לה להישאר במרקם אבקה ולא להפוך לבוץ במגע עם המייק אפ.

כפי שאמרנו קודם, צבעים כהים שוקעים ויוצרים אשליה של הקטנת האזור. מכאן ששפתון כהה יקטין עוד יותר את השפתיים ואף יגרום להן להיראות צרות יותר. הפתרון? עוברים עם עיפרון או שפתון כהה סביב השפה, ממלאים בפנים עם ליפ קרם או ליפ גלוס בהיר ומטשטשים את קווי המתאר. השימוש בצבע בהיר בתוך השפה ייצור אשליה של שפתיים גדולות ומלאות.

כל עין הינה אינדיבידואלית וכמו שבקשת בענן כל הצבעים משתלבים להם יחד, כך גם כל צבע יכול להתאים לכל אחת. לדעתי מדובר בגימיק שיווקי של חברות האיפור, שרוצות למכור סדרת צבעים לקהל יעד מסיים.

נכון מאוד. הברקות מחזירות אור מהפנים ואם יש לנו קמטים על הפנים ההחזר הוא בלתי אחיד, היכן שיש קמטים האור שנשבר יראה כהה יותר. גם האיפור עצמו יראה כהה יותר וידגיש את הקמט.

נשים מבוגרות יכולות להשתמש בליפ גלוס הן רק צריכות להשתמש בו נכון. תחילה נצייר את השפתיים גבוה יותר מהקמטים בעזרת עפרון בגוון טבעי ונמלא את השפתיים בליפ גלוס בפנים השפה, כך הוא לא “יישבר” בתוך הקמטוטים.

העיניים הן החלק שהכי מבטא את הנפש ואכן נהוג לסיים עם המסקרה את איפור הפנים. המסקרה סוגרת את האיפור של העין ונותנת את ההדגשה האחרונה. אולם מומלץ גם לאחר שלב המסקרה, לעבור עם קונסילר מטשטש עד פעם אחד על פגמים והלכלוכים שעל הפנים ולתת טאץ’ אפ אחרון למראה איפור מושלם.

לסיכום: אל תאמינו לכל מה שמספרים לכם, כי איפור זה לא רק סיפור כיסוי.